Προβολή αναρτήσεων από Απρίλιος, 2015

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Πανελλήνιο Νεανίδων | ΠΑΟΚ - Τιτάνες Δράμας 50-39

Εικόνα
ΠΑΟΚ - Τιτάνες Δράμας 50-39
Διαιτητές: Τζαμάκου-Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 13-11, 25-20, 40-31, 50-39
ΠΑΟΚ(Μασλαρινός): Αλεξίου 5, Πετρίδου 8(2), Παπαδοπούλου Ευ. 9(1), Παπαδοπούλου Ελ., Ράτζα Τ. 12, Παπαδοπούλου Κ., Μαρκουλάκη 6, Ράτζα Ι. 8(1), Διαμαντίδου 2, Ζουμπούλη, Μανωλοπούλου.
Τιτάνες Δράμας (Μυλωνά): Στάικου 2, Δημητρακούδη, Αθανασιάδου, Χατζησάββα 5, Αλεξοπούλου 1, Γαϊτάνη 17, Φούντα 6, Καριώτη, Αρσένογλου 8.



Παρασκευή 1 Μαΐου (Πρόγραμμα ημέρας)
15.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ. – ΑΕΟ Πρωτέας Β. .
17.00 ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΣ ΠΑΟΚ
19.00 ΑΣ Τιτάνες Δρ. – Αθηναϊκός ΑΣ


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/2968-panellinio-neanidon-proti-epityxia-gia-ton-paok



ΝΕΑΝΙΔΕΣ | ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ 74-52

Εικόνα
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ 74-52
Διαιτητές: 11-8, 30-18, 59-33, 74-52
Δεκάλεπτα: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης
Αθηναϊκός(Καλογερόπουλος): Βασιλάκη 2, Σιδεράκη 6(1), Τραγουλιά 3(1), Σταμάτη 15(1), Τσουκαλά 2, Χριστινάκη 27, Νάου 6(2), Καραμπάτσα 11, Μαριόλη, Χριστοφόρου, Νιξίνα 2, Καντέλη.
ΠΑΟΚ(Μασλαρινός): Αλεξίου 7(1), Πετρίδου 1, Παπαδοπούλου Ευ. 2, Παπαδοπούλου Ελ., Ράτζα Τ. 14(1), Παπαδοπούλου Κ., Μαρκουλάκη 7, Κοντογιώργου 4, Ράτζα Ι. 11(1), Διαμαντίδου 4, Ζουμπούλη, Μανωλοπούλου 2.



Πέμπτη 30 Απριλίου
16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΣ Τιτάνες Δρ.
18.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ. – Αθηναϊκός ΑΣ
20.00 ΑΕΟ Πρωτέας Β. – ΠΑΣ Γιάννινα


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/2962-panellinio-neanidon-proti-epityxia-gia-ton-athinaiko



Αρκάδι Ρεθύμνου-ΠΑΟΚ 48-44. Ήττα στην πρεμιέρα του 29ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Εικόνα
Ήττα στην πρεμιέρα του 29ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Αρκάδι Ρεθύμνου-ΠΑΟΚ 48-44
Δεκάλεπτα: 14-13, 26-23, 37-31, 48-44
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Αρκάδι Ρεθύμνου (Πλευράκης): Μπότση 10, Τζουγκράκη 5(1), Παναρετάκη. Καούκη 7(1), Μπάκα, Μιχελιδάκη, Μούκα, Λίτσι 12(2), Δημήτρη 8(1), Λελεδάκη, Ρήγα, Περάκη 6.
ΠΑΟΚ(Μασλαρινός): Αλεξίου 5, Πετρίδου 2, Παπαδοπούλου Ευ. 2, Παπαδοπούλου Ελ., Ράτζα Τ. 9(1), Παπαδοπούλου Κ. 1, Μαρκουλάκη 5(1), Κοντογιώργου 7, Ράτζα Ι. 8, Διαμαντίδου, Ζουμπούλη 3, Μανωλοπούλου 2.
Τα αποτελέσματα (28.04)
Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός 61-45
ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας 43-49
Αρκάδι Ρεθύμνου-ΠΑΟΚ 48-44

Η βαθμολογία
Πρωτέας Βούλας 1-0 2
Τιτάνες Δράμας 1-0 2
Αρκάδι Ρεθύμνου 1-0 2
ΠΑΟΚ 0-1 1
ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 1
Αθηναϊκός 0-1 1

Το πρόγραμμα της ημέρας (29.04)
16:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Αρκάδι Ρεθύμνου
18:00 Τιτάνες Δράμας-Πρωτέας Βούλας
20:00 Αθηναϊκός-ΠΑΟΚ

http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/2949-panellinio-neanidon-1i-mera-me-mia-matia



Αναχώρησαν το απόγευμα με προορισμό την Κοζάνη οι ΝΕΑΝΙΔΕΣ...

Εικόνα
Αναχώρησαν το απόγευμα οι ΝΕΑΝΙΔΕΣ της Ομάδας μας  με προορισμό την Κοζάνη όπου θα αγωνισθούν με όλη την ψυχή τους και θα δώσουν τις μάχες τους, διεκδικώντας τον τίτλο του πρωταθλητή, στο 29ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων το διάστημα από 28 Απριλίου ως 2 Μαϊου 2015

Καλή επιτυχία στο δύσκολο έργο τους !

Εμπρός Αετέ... Δικέφαλε !







ΕΟΚ | Αρχίζει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων

Εικόνα
Ανοίγει αύριο στην Κοζάνη η αυλαία του 29ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων. Στους αγώνες θα πάρουν μέρος οι Πρωτέας Βούλας, Αθηναϊκός, ΠΑΣ Γιάννινα, Τιτάνες Δράμας, Αρκάδι Ρεθύμνου και ΠΑΟΚ.

Το πρόγραμμα της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων που θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Κοζάνης έχει ως εξής:

Τρίτη 28 Απριλίου
16.00 ΑΕΟ Πρωτέας Β. – Αθηναϊκός ΑΣ
18.00 ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΣ Τιτάνες Δρ.
19.30 Τελετή Έναρξης
20.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ. – ΑΣ ΠΑΟΚ

Τετάρτη 29 Απριλίου
16.00 ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΚΑ Αρκάδι Ρ.
18.00 ΑΣ Τιτάνες Δρ. – ΑΕΟ Πρωτέας Β.
20.00 Αθηναϊκός ΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ

Πέμπτη 30 Απριλίου
16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΣ Τιτάνες Δρ.
18.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ. – Αθηναϊκός ΑΣ
20.00 ΑΕΟ Πρωτέας Β. – ΠΑΣ Γιάννινα

Παρασκευή 1 Μαΐου
15.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ. – ΑΕΟ Πρωτέας Β. .
17.00 ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΣ ΠΑΟΚ
19.00 ΑΣ Τιτάνες Δρ. – Αθηναϊκός ΑΣ

Σάββατο 2 Μαΐου
10.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΕΟ Πρωτέας Β. .
12.00 Αθηναϊκός ΑΣ – ΠΑΣ Γιάννινα
14.00 ΑΣ Τιτάνες Δρ. – ΟΚΑ Αρκάδι Ρ.
15.30 Απονομές

ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ


ΑΣ ΠΑΟΚ
4 ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΛΕΞ…

EOK | Κλιμάκιο Κορασίδων-Νεανίδων Βορρά: Κλήση (23.04.2015) για προπόνηση

Εικόνα
Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνεται ότι

την Πέμπτη 23 Απριλίου στις 20:30, 
στο Κλειστό Γυμναστήριο Σταυρούπολης

θα πραγματοποιηθεί προπόνηση των καλαθοσφαιριστριών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Κορασίδων-Νεανίδων.

Για τον λόγο αυτό καλούνται να δώσουν το παρών οι αθλήτριες:

Κοντογεώργου Μαρία,
Ράτζα Ιβάνα,
Διαμαντίδου Κωνσταντίνα,
Τσαγκαρίδου Μαρία,
Ράτζα Τιάνα,
Ζουμπούλη Ισαβέλλα (ΠΑΟΚ),


Τσινέκε Έλενα,
Τσινέκε Κατερίνα,
Γιαννούσιου Καλλιόπη,
Μπουντούκα Ρωξάνη,
Βαντσιούρη Μαρία,
Τζιότζιου Τατιάνα,
Χατζηαράπη Μαρία,
Κιλαζίδου Χρύσα (Αρης),

Παυλίδου Εύα (Αναγέννηση Ν. Ρυσίου),

Νεφελούδη Μορφούλα (Απόλλων Καλαμαριάς),

Ξανθοπούλου Στέλλα,
Γεροστεργίου Μαριλένα,
Κατσαμούρη Μαρία,
Παπαρδέλα Βασιλική,
Τσουμπερλή Ευαγγελία (Ηρακλής),

Νάκη Άννα,
Σιφναίου Ελένη (Μαντουλίδης).


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/2904-klimakio-korasidon-neanidon-vorra-klisi-gia-proponisi




ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ | Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη - ΠΑΟΚ 25-64 στον πρώτο αγώνα της ημιτελικής σειράς των play offs

Εικόνα
Συνεχίζεται η αήττητη πορεία των κορασίδων του ΠΑΟΚ που πέρασαν σαν σίφουνας από το κλειστό γυμναστήριο του Μαντουλίδη επικρατώντας επί της ομώνυμης ομάδας με 25-64 στον πρώτο αγώνα της ημιτελικής σειράς των play offs.


Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη - ΠΑΟΚ 25-64
Δεκάλεπτα: 3-22, 12-29, 21-49, 25-64
Διαιτητές: Κασαπίδης, Κουφούδης
Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη (Παλαμουτίδου, Κωνσταντινίδης): Κωφοκώτσιου, Σιφναίου 10, Χατζηνικολάου, Νάκη 5, Γκαβέζου, Μαϊδάτση, Παπαδοπούλου 6, Παυλοπούλου, Μουμτζή 2, Δημητρίου 2, Καλούτσικου, Σαββοπούλου
ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος, Μελετιάδης): Χρυσοστομίδου 2, Αθανασιάδου 2, Βουλώνη, Παπαδοπούλου 11, Λαγκαδιώτου, Ζέρβα 4, Τασουλίδου, Ράτζα 23, Χαλκιά 2, Διαμαντίδου 2, Σιακαβάρα, Κοντογεώργου 18








EOK | Πανελλήνιο Νεανίδων: Η τελική φάση στην Κοζάνη

Εικόνα
Συμπληρώθηκε το «παζλ» της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων.


Η τελική φάση θα πραγματοποιηθεί στο ΚΓ Κοζάνης,
το διάστημα 28 Απριλίου-2 Μαϊου

σε μια συνδιοργάνωση της περιφερειακής ενότητας Κοζάνης, του Δήμου Κοζάνης της ΕΚΑΔΣΥΜ και της ΕΟΚ.

Οι ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο είναι οι:

ΑΣ Τιτάνες Δράμας,
ΠΑΣ Γιάννινα,
ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου,
Αθηναϊκός ΑΣ,
ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας και
ΑΣ ΠΑΟΚ.
Το πρόγραμμα της τελικής φάσης του 29ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, είναι:

Τρίτη 28 Απριλίου
16.00 ΑΕΟ Πρωτέας Β.-Αθηναϊκός ΑΣ
18.00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΣ Τιτάνες Δρ.
19.30 Τελετή Έναρξης
20.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ.-ΑΣ ΠΑΟΚ

Τετάρτη 29 Απριλίου
16.00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΚΑ Αρκάδι Ρ.
18.00 ΑΣ Τιτάνες Δρ.-ΑΕΟ Πρωτέας Β.
20.00 Αθηναϊκός ΑΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ

Πέμπτη 30 Απριλίου
16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ-ΑΣ Τιτάνες Δρ.
18.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ.-Αθηναϊκός ΑΣ
20.00 ΑΕΟ Πρωτέας Β.-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρασκευή 1 Μαϊου
15.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ.-ΑΕΟ Πρωτέας Β.
17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΣ ΠΑΟΚ
19.00 ΑΣ Τιτάνες Δρ.-Αθηναϊκός ΑΣ

Σάββατο 2 Μαϊου
10.00 ΑΣ ΠΑΟΚ-Α…

Στην τετράδα οι κορασίδες του ΠΑΟΚ

Εικόνα
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με άνετη επικράτηση επί του Ηρακλή με 69-32 στο παλατάκι οι κορασίδες του ΠΑΟΚ "σκούπισαν" τη σειρά των play offs και με 2-0 πέρασαν στην τετράδα όπου θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του Μαντουλίδη.


ΠΑΟΚ - Ηρακλής 69-32
Δεκάλεπτα: 20-10, 38-17, 57-21, 69-32
Διαιτητές: Αγραφιώτης, Κουφούδης

ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος ) : Χρυσοστομίδου 5, Αθανασιάδου 4, Βουλώνη, Παπαδοπούλου 5 (1), Λαγκαδιώτου 5 (1), Ζέρβα 5 (1), Τασουλίδου, Ράτζα 25 (3), Χαλκιά 2, Διαμαντίδου 3, Σιακαβάρα 1, Κοντογεώργου 14

Ηρακλής (Σκανδάλης): Παπαδοπούλου, Φιλιώκη 4, Παπά, Τσολακίδου, Θωμαιδου 6, Κατσαμούρη 13, Δαιμονάκου, Στεφανίδου 5, Σάντη 4, Αλασχάρ




ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΟΚ 28-58. Προημιτελική φάση ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ

Εικόνα
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Για την προημιτελική φάση ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ η ομάδα μας νίκησε την ομάδα του Ηρακλή στην έδρα του.


ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΟΚ 28-58
Διαιτητές : ΓΡΑΙΚΟΣ, ΣΤΟΥΜΠΟΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ : (Σκανδάλης) Παπαδοπούλου, Φιλιώκη, Παπά, Τσολακίδου, Θωμαΐδου 1, Κατσαμούρη 9, Δαιμονάκου 2, Στεφανίδου 4, Σάντη 6,Αλαχσαρ.

ΠΑΟΚ : (Παπαδόπουλος, Μασλαρινός) Χρυσοστομίδου 2, Αθανασιάδου, Βουλώνη, Παπαδοπούλου 4, Λαγκαδιώτου 2, Ζέρβα 6, Τασουλίδου , Ράτζα 15(2), Χαλκιά, Διαμαντιδου 15(1), Σιακαβάρα 4, Κοντογιώργου 10.